Kur'an-ı Kerim
9.0
165

Kur'an-ı Kerim

2.0 by Necmi EKER
Offline ad-free line can be read with Turkey MFA.

Kur'an-ı Kerîm Screenshots

Kur'an-ı Kerîm 2.0 Description
Kur'an-ı Kerîm (Package Name: com.necmieker.quran) is developed by Necmi EKER and the latest version of Kur'an-ı Kerim 2.0 was updated on June 16, 2020. Kur'an-ı Kerim is in the category of Books & Reference with the feature Subscriptions. You can check all apps from the developer of Kur'an-ı Kerim and find 32 alternative apps to Kur'an-ı Kerim on Android. Currently this app is for free.This app can be downloaded on Android 4.1+ on APKFab or Google Play. All APK / XAPK files on APKFab.com are original and 100% safe with fast download.
Kur'an-ı Kerim uygulaması ile Türkiye Diyanet İşleri tarafından paylaşılan hatlarla okumanızı sağlar. Okurken kaldığınız sayfayı işaretleyebilir işaretlenmiş sayfalara geri dönebilirsiniz. Uygulama ücretsiz ve reklamsız olup içerikleri (sayfa resimleri, meal gibi) okuma ekranına girişte sorulduğunda bir seferlik indirip offline olarak istediğiniz yerde okuyabilirsiniz.
Dostlar, kötü yorum veya düşük yıldız vermeden önce mail adresimiz ile iletişime geçip yanıt alma şeklinde ilerlerseniz hem uygulamayı kullanacak veya kullanabilecek kişilere engel olmamış hemde bahsettiğiniz hata ile ilgili çözüm bulmaya çalışmak için bizlere bir fırsat vermiş olursunuz. İlginiz ve alakanız için peşinen teşekkür ederiz.
Yeni sürümle birlikte uygulama sayfa seslendirme özelliğine kavuşmuş oldu. Ses uyarlamalarında sona doğru yaklaştık. Değerli Fatih Çollak Hocamızın cüz cüz olarak seslendirilmiş hatim ses dosyaları tek tek sayfa sayfa kesilmekte ve ayet ayet konumları işlenmektedir. Bu bağlamda seslendirme süreci ciddi zaman almaktadır. Sayfa sayfa seslendirme yöntemi seçilmesindeki temel sebep Fâtiha sûresinde hızlıca gözlemleyeceğiniz üzere ayetlerin sonundaki Lam-Elif ile ayetler birbirine bağlı şekilde ilerlemektedir. Ayet ayet kesilerek yapılmış seslendirmelerde uygulama bu şekilde okuma yeteneğini kaybetmiş oluyor. En kısa zamanda öncelikli olarak Yâsîn, Fetih, Tebareke, Amme, Namaz Sûreleri üzerinde çalışılacak ve ilgili sayfaların seslendirmelerini içeren sürüm yayınlanacaktır.
Not: Öneri ve şikayetlerinizi Geliştirici mail adresine yapabilirsiniz. Değerlendirmeleriniz çok önemli. Zira uygulamadan hiçbir şekilde kâr amacı güdülmemektedir. Bu bağlamda yapacağınız her öneri/geri bildirim uygulamayı daha da güzelleştirecek ve daha kullanılabilir kılacaktır.
Not:
* Son cüze eriştik. Tüm cüzlerimiz seslendirilmiş oldu Elhamdulillâh.
* Ayrıca meal kısmına yeni bir seçenek olarak ayetlerin Latin Harfle Okunuşu eklendi.
Ayet ses aralıklarını hızlı bir şekilde tespit ve işaretlemeye yardımcı ara bir uygulama yazdım.
WaveCut Audio Editor ve AudioDope ile entegre çalışan bu yazılım ile bayağı hızlanmama vesile oldu.
Bu anlamda WaveCut Audio Editor ve AudioDope uygulamasını geliştiren yazılımcılara teşekkürü bir borç bilirim.
Kur'an-ı Kerîm 2.0 Update
Uygulamanın bir süredir devam eden yeni mimari güncellemesi.
Öneri ve taleplerinizi geliştirici mail adresimizden bekliyoruz.
* Yeni mimari, yeni tasarım, yeni arayüz,
* Seslendirme tekrar (1,2,3 defa) özellliği,
* Seslendirme okunan ayete konumlanma,
* Geçmiş kayıtlarına isim verilebilmesi,
* Meal görünümü tek sayfa halinde,
* Sure listesi cüz ve hizb kırılımı,
* Türkçe / İngilizce dil desteği,
* Çeşitli hata düzeltmeleri,
Not: Sayfa işaretlerinizi yedeklemenizi öneriyoruz.
Selam ve dua ile.
Read More
Kur'an-ı Kerîm Features
More Information
Package Name:

com.necmieker.quran

Update Date:

2020-06-16

Latest Version:

2.0 

Need Update:

Submit latest version

Available on:

Google Play

Requirements:

Android 4.1+